Czy jesteś zadowolona ze swojej figury?

Problemy sylwetki i wagi są niezwykle osobiste ponieważ każda z nas jest inna. Najnowsze badania dowodzą, że kontrola wagi jest daleko bardziej skomplikowanym zagadnieniem i nie ogranicza się jedynie do liczenia ilości spożywanych kalorii. Nie da się ukryć, że tylko nieliczne z nas nie mają problemów z sylwetką.

Potęga reklamy powoduje skuteczne odchudzanie naszych kieszeni wystawiając apetyty na pokuszenie. Co zatem robić? Nie jeść? Głodować? Przecież musimy jeść.

Nieprzebrana ilość warzyw, owoców, mięs, drobiu i wiele tysięcy różnorodnych produktów to bogate źródła energii. Gwałtowny wzrost spożycia cukru i "szybkich" węglowodanów zdecydowanie zmienił nasze życie. Jeszcze 200 lat temu zaspokajaliśmy apetyt na słodycze, jagodami i miodem. Obecnie, przeciętny Polak zjada 42 kg cukru rocznie czyli w skali kraju to 1mln.600 tys. ton. Jesteśmy powyżej średniej europejskiej ale liderami są Amerykanie, którzy zjadają o 20 kilogramów więcej. Jednak to od nas zależy jak skorzystamy z bogactwa źródeł energii i zdrowe odżywianie na stałe zagości w naszej świadomości.

Twoja waga nie mówi całej prawdy o Tobie!

Prawdę mówiąc, czasami przywiązujemy zbyt wiele znaczenia do naszej wagi. Najważniejsza jest ilość tłuszczu w naszym organizmie i jego redukcja. Spadek ogólnej wagi o jeden kilogram to niewielki powód do radości. Natomiast, redukcja zbędnego kilograma tłuszczu przełoży się na mniejszy rozmiar sukienki. Przyczyna jest prosta, pół kilograma tłuszczu zajmuje czterokrotnie więcej miejsca niż kilogram mięśni.

Twoja waga, delikatnie mówiąc, nie wskazuje tak naprawdę ile masz tłuszczu. Oczywiście wskaźnik BMI jest kalkulatorem procentowej zawartości tkanki tłuszczowej ale nic tobie nie mówi w jakich partiach ciała tłuszcz został zgromadzony. Zatem popularne niegdyś "kochanego ciała nigdy nie za wiele" przestaje być aktualne.

Skuteczne odchudzanie to sztuka!

Odchudzanie stało się wiodącym tematem naszych czasów. Istnieje wiele opinii i teorii na ten temat. Napisano setki książek, wymyślono dziesiątki sposobów na szybkie odchudzanie ale nadal pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi. Moda na smukłą sylwetkę i zdrowe odżywianie stała się nowym stylem życia. Powstało wiele klinik, ośrodków, sanatoriów etc. oferujących kompleksowe wyszczuplanie sylwetki a także organizacje, stowarzyszenia i fora internetowe wskazujące "dobre rady" na szybkie odchudzanie.

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

"Diety cud" obiecujące szybkie odchudzanie nigdy nie przynoszą długotrwałych efektów. Co prawda, początki bywają ekscytujące, zrzucamy kilogramy w oczach, ogarnia nas euforia lecz co dalej...? Czy nowa waga będzie trwała? Jakie będzie nasze samopoczucie? Często, gęsto jedynie efekt jo-jo bywa dowodem próby szybkiego amatorskiego odchudzania. Nieprawidłowe odchudzanie w efekcie grozi wzrostem a nie spadkiem wagi. Co więcej, prowadzi do problemów zdrowotnych i coraz bardziej utrudnia zlikwidowanie nadmiernych kilogramów i wyszczuplanie sylwetki.

Odchudzanie samo w sobie nie jest rozwiązaniem problemu niepotrzebnych kilogramów i centymetrów. Zindywidualizowane zdrowe odżywianie - nie zaś drakońska dieta - jest jedną z zasad bailine. Ważne jest nie tylko to, co jemy ale gdzie, kiedy i jak.

Nie mniej ważne jest utrzymywanie twoich mięśni w dobrej kondycji. Stymulator bailine pomoże ćwiczyć wszystkim paniom, które, z różnych przyczyn, nie mogą, nie lubią lub nie chcą ćwiczyć fizycznie. Techniki relaksacyjne pozwolą na odprężenie i odporność na stres. Techniki motywacyjne będą wsparciem i dopingiem w osiąganiu celów.

Wszystkie Panie, znużone cudownymi kuracjami i amatorskimi próbami odchudzania zapraszamy do salonów bailine. Nasza terapeutka doradzi co jeść, jak zmienić przyzwyczajenia i zrelaksować się. Pomoże uzyskać piękną, jędrną i smukłą sylwetkę. Zapraszamy, nawet jeśli nie jesteś niezadowolona ze swojego obecnego wyglądu.
Przyznaj, zawsze można ulepszyć nawet to, co jest już dobre.